Спорт-Экспресс в Украине > Футбол > Украина > Новости > Футбольный юрист обсудил крымский вопрос

Футбольный юрист обсудил крымский вопрос

06.06.14, 23:22   Просмотров: 10251025 Комментариев: 0 0

Фото Футбольный юрист обсудил крымский вопрос
Фото: vantour.com.ua
Футбольний юрист детально розповів про юридичний бік ситуації з новоствореними кримськими командами: СКЧФ, «Скіф», «Жемчужина», «Ахтіар» і «Океан».
 
— Пане Маркіяне, гадаю, що ви вже ознайомлені із ситуацією з клубами на півострові. Відтак поділіться своїм, юридичним, баченням цієї події.
 
— Це насправді багатогранне питання. Із одного боку, якщо я правильно розумію їхню концепцію, вони створюють нові юридичні особи, відтак збираються грати в російських змаганнях невідомо на якому рівні. Підозрюю, що зробити це їм ніхто не заборонить. Це питання, власне, до російського футбольного союзу. Із іншого — це схоже (й ніхто цього не приховує) на намагання переформувати кримські клуби існуючі — українські — в російські. Вони доволі очевидно роблять спробу обійти закон, а саме заборону, яка міститься у статуті ФІФА, переведення ФК із однієї федерації до іншої. Це, за своєю природою, неправильно, й допускаю, підлягає оскарженню. Ще з іншого, практичного, боку: не зовсім зрозуміло, як вони збираються переводити своїх футболістів у новостворені команди. Усе-таки в них укладені контракти з українськими клубами, тож їхні трансферні сертифікати знаходяться в Україні та зареєстровані в нашій Федерації. Тим більше, не збагну, як вони проходитимуть ліцензування та атестацію. Хіба що почнуть брати участь у російських змаганнях із регіонального дивізіону, тоді названі питання не порушуватимуться.
 
— У них є юридичні основи для створення російських ФК на українській анексованій території?
 
— Створити російську юридичну особу на території України вони, звісно, не можуть. Утім, у Росії Крим сприймають як свою територію, відтак на півострові панує російський правопорядок. Отож, із точки зору внутрішньо-російських прав, вони можуть створити юридичну особу. Але що далі?
 
— Те, що вони собі вважають за дозволене, то їхня справа, проте чи дозволить УЄФА та ФІФА названим колективам увійти до РФС і виступати під його егідою?
 
— На мій погляд, багато залежить од того, яку позицію займе ФФУ. Як уже казав, дії цих клубів — спроба обійти закон, яка, в принципі, не повинна спрацювати. Однак якщо не буде належного опору з боку української Федерації, то УЄФА та ФІФА можуть закрити очі на це.
 
— Чи можна стверджувати, якщо ФФУ продовжить свою бездіяльність, то вже сьомого червня на засідання РФС згадані клуби можуть увійти до його складу?
 
— Не певен, чи можна однозначно стверджувати. Повторюю: багато залежатиме від активності нашої Федерації. Це, щоправда, не зовсім прямо стосується перспективи вирішення цього питання, але, безумовно, їхнє рішення може оскаржуватись. Якщо буде на це воля ФФУ, то сьомого числа ця ситуація не завершиться.
 
— Насамкінець, поділіться своїм баченням, що буде відбуватися надалі, і чим, зрештою, все завершиться?
 
— Дуже складно прогнозувати. Ситуація, передусім, не визначена політично, а футбол — це лише один із її аспектів. Єдине, що я можу сказати як юрист: обхід закону, в принципі, повинен прирівнюватися до його порушення — так робити не годиться. Отож, створювати нову юридичну особу, переформувати ФК на російські, при цьому перезаписати до нових клубів усіх футболістів, які належать українським клубам, а натомість нічого би не відбулося, маю на увазі покарання чи заборону, — це наївно.
 
Невероятно, но факт:
Читайте также:
 
Материалы по теме:
Другие новости:
 
Комментарии
Еще никто не комментировал.
Добавить
Имя
Комментарий
- введите код с картинки (с учётом регистра)
 
Спорт. Реклама
Книга о Суркисе
Социальные сети
Наши партнеры

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Наши друзья
Прессинг
Динамо Киев от Шурика