Спорт-Экспресс в Украине > Футбол > Украина > Новости > Чье это дело - стюардинг?

Чье это дело - стюардинг?

29.01.13, 13:48   Просмотров: 972972 Комментариев: 2 2

Фото Чье это дело - стюардинг?
shakhtar.com

Будемо говорити відверто: інститут стюардингу в нас не розвинений.

Давид ТЕТРУАШВІЛІ, експерт із питань маркетингу та управління футбольним клубом:

- Продовжуємо говорити про безпеку на стадіонах під час проведення футбольних матчів. У попередній публікації ми розпочали розмову про футбольних фанатів.

Дуже важливо пам’ятати, що організація забезпечення безпеки на самому футбольному матчі, зокрема на фанатському секторі, - одне з найважливіших завдань керівництва футбольного клубу. Після прийняття відповідного закону основний тягар забезпечення безпеки в чаші стадіону ліг на плечі стюардів.

Про них ми сьогодні й поговоримо. Перше, що пригадується під час розмови про забезпечення безпеки на стадіоні тільки силами стюардів, - це події на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського на матчі київських «Динамо» та «Арсеналу» в травні 2011 року. Нагадаю, що динамівські шанувальники побили стюардів стадіону. Останніх було дуже мало на трибунах і вони просто були неспроможні чинити гідний опір фанатам.

Більше того, побиття та перекидання охоронців через огорожу супроводжувалося нецензурними образами на їхню адресу. У результаті цього інциденту жодна особа не отримала покарання. А сам інцидент показав, що навіть на одному з провідних стадіонів країни (на той момент) стюарди абсолютно не підготовлені до того, як треба чинити в критичних ситуаціях. Напрошується висновок, що забезпечити безпеку винятково силами стюардів на стадіоні практично неможливо.

Безумовно, закон був прийнятий, скажімо так, «під Євро». Але, на мій погляд, це рішення в існуючих в нашій країні реаліях виявилося не тільки не ефективним, а й насправді таким, що знижує рівень безпеки на стадіонах. Особливо це стосується команд із нижчих українських ліг. Будемо відверті: інститут стюардингу в нас не розвинений. Професійно підготовлені стюарди під час проведення Євро-2012 працювали тільки на «Донбас-Арені».

Навчання таких фахівців обходиться недешево навіть для команд прем’єр-ліги. А для колективів першої та особливо другої ліг такі витрати просто непідйомні. Та й достатньої кількості кадрів для проходження відповідного навчання в клубів, як правило, немає.

Насправді ж, клуби нижчих ліг або запускають до чаші стадіону міліцію, або запрошують співробітників МВС неофіційно в цивільному (що, до слова, працівники міліції робити не мають права). Іноді звертаються по допомогу до шкіл міліції, але такі навчальні заклади є далеко не в кожному населеному пункті. Відтак залишаються тільки охоронні агентства. Отож закон, який спочатку ухвалювався нібито для вболівальників, призвів до того, що рівень безпеки на стадіонах реально знизився, професійні стюарди у більшості клубів не з’явилися, а самі клуби отримали серйозний головний біль.

Ситуація, що склалася, поза сумнівом, не влаштовує переважну кількість клубів. На мій погляд, вихід із цієї ситуації - внести поправки до Закону «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів». Варто визначити так званий «перехідний період». На змаганнях під егідою прем’єр-ліги та ПФЛ упродовж цього періоду дозволити присутність міліції на стадіонах у разі, якщо керівництво клубу ухвалить рішення, що така форма організації безпеки на стадіоні буде найбільш ефективною під час проведення домашніх матчів.

Однак не варто при цьому відмовлятися від інституту стюардингу, відтак за перехідний період клубам слід підготувати професійних стюардів. Як вже говорилося вище, головна проблема - у відсутності якісних, найголовніше доступних, курсів навчання цій професії. Зрозуміло, що абсолютна більшість стюардів займатиметься стюардингом у вільний від основного заняття час, адже дохід стюарда за один матч складає не більше 20–50 гривень.

Тому задача з підготовки стюардів за будь-яких обставин лягатиме на плечі клубів. Але без допомоги Федерації тут не обійтися. Багато клубів до кінця самі не розуміють, хто такі стюарди та якими обов’язками, а найголовніше, правами вони наділені. Наразі лише донецький «Шахтар» має програму підготовки професійних стюардів і власні підготовчі курси. А такі курси чи тренінги мають бути організовані в кожному професіональному футбольному клубі. Тільки після цього можна заборонити клубам запрошувати міліцію для забезпечення правопорядку.

Потрібно відзначити ще один важливий момент. Більшість клубів не розуміють, що завдання стюардів - не забезпечити громадський порядок, як це робила міліція, а, насамперед, стежити за тим, щоб його не порушували. Стюард - це не сек’юріті, це свого роду регулювальник. Він повинен допомагати вболівальнику знайти місце чи підказати, якщо виникнуть у нього запитання, а також регулювати рух уболівальників усередині чаші стадіону.

Безумовно, стюард повинен зробити попередження порушнику громадського правопорядку на стадіоні. Але не його завдання «знешкодити» порушника. Він має лише сигналізувати про проблему, якщо розмовою її вирішити не вдається. Це означає, що, крім служби стюардів, на стадіоні обов’язково повинна бути служба сек’юріті. Саме її завдання - вивести порушника за межі стадіону та передати міліції. А про організацію цієї служби в клубах і на стадіонах забувають. Як підсумок - непідготовлені стюарди часто займаються не своєю справою, тож результати її частенько плачевні.

Є думка, що наш менталітет такий, що забезпечити порядок можуть тільки люди в погонах. Я цієї думки не дотримуюся, і вірю в те, що в більшості своїй наше суспільство складається з адекватних людей, які можуть чинити нормально. Більше того, багатьох любителів футболу, як мені здається, справді відлякує присутність великої кількості співробітників міліції на стадіоні, тому вони воліють переглядати матчі по телевізору.

Але запорукою забезпечення безпеки є не наявність міліції, а підвищення рівня професіоналізму служб клубу, відповідальних за безпеку, регламентація їхніх прав і обов’язків. І тільки спільно з ФФУ, яка накопичила певний досвід у цій сфері за час підготовки до Євро, клуби в змозі це зробити.

«Український футбол» 

Невероятно, но факт:
Читайте также:
 
Материалы по теме:
Другие новости:
 
Комментарии
579
30 Января 2013 06:34
Будемо говорити відверто: інститут стюардингу в нас не розвинений, як i все iнше. Взагалi ми нерозвинена нацiя

Царенко Вадим
29 Января 2013 23:23
Пропозиція про внесення поправки до Закону "Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів" є раціонально. Однак, нормативний акт не потрібно підпирати правилами "перехідного періоду". Адже, при цьому і закон не діятиме, і "перехідний період" буде не ефективним.
Добавить
Имя
Комментарий
- введите код с картинки (с учётом регистра)
 
Спорт. Реклама
Книга о Суркисе
Последние новости спорта
14:34 Определены победители 24 общенациональной программы «Человек года-2019» Просмотров: 13401340 Комментариев: 1 1
14:30 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Региональный лидер года» Просмотров: 10471047 Комментариев: 0 0
13:30 Чествование лауреатов 24-й программы «ЧЕЛОВЕК ГОДА-2019» Просмотров: 12771277 Комментариев: 0 0
16:51 ЛАУРЕАТ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Промышленник года» Просмотров: 16291629 Комментариев: 0 0
17:01 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «ЖИЛОЙ КОМПЛЕКС ГОДА» Просмотров: 18401840 Комментариев: 0 0
19:17 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Мэр года» (больших городов) Просмотров: 19251925 Комментариев: 0 0
17:35 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Мэр года» (малых городов) Просмотров: 18151815 Комментариев: 0 0
15:08 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Журналист года» Просмотров: 19151915 Комментариев: 0 0
18:52 Определены обладатели международных и специальных премий 24-й общенациональной программы «Человек года – 2019» Просмотров: 36093609 Комментариев: 1 1
18:41 Определены лауреаты 24-й общенациональной программы «Человек года – 2019» Просмотров: 22522252 Комментариев: 0 0
Социальные сети
Наши партнеры

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Наши друзья
Прессинг
Динамо Киев от Шурика