Спорт-Экспресс в Украине > Футбол > Украина > Новости > Олег Блохин: герой собственного романа

Олег Блохин: герой собственного романа

06.11.12, 13:27   Просмотров: 970970 Комментариев: 0 0

Фото Олег Блохин: герой собственного романа
Олег Блохин, zimbio.com

Про спільне й відмінне між києводинамівським ювіляром та іншими знаменитостями.

Сьогодні йому дещо протипоказано ескулапами, але скільки знаю цю людину, їй не протипоказано бути… Олегом Блохіним. А це насправді найбільший талант топ-снайпера радянського футболу.

Гадаю, Олег Блохін народився дуже своєчасно. Він зачепив ендшпіль 60-х, коли на дубль київського «Динамо» ходили тисячами. Пройшов повне наступне десятиріччя, якому судилося вивести його на європейську орбіту.

А завершив чверть віку тому, коли на одній шостій частині планети запровадили статус спортсмена-професіонала. Можливо, до розуміння хибності колишніх понять — «зранку біля верстата, ввечері на газоні з м’ячем чи на льоду з шайбою» — партійні ватажки й прийшли завдяки таким кумирам, як Олег.

Можна багато на чому зосередитися, плануючи здравиці за святковим столом. Приміром, на природному почутті гумору. Взяти вельми актуальний прикол — з весни 2011-го. Гадаєте, мова про згоду прийняти національну збірну в жанрі «друга ріка»?

Зовсім ні — такі повторні появи траплялися, скажімо, в біографіях Михайла Якушина, Гавриїла Качаліна, Костянтина Бєскова, Мілана Мілянича, Александра Чивадзе, Лайоша Бароті, Александра Старкова, Іона Караса.

Маю на увазі запитання репортера, як Олег Володимирович ставиться до раніше проголошеної мети — перемогти на домашньому Євро? Відповів по-блохінівськи оригінально: «Але чому не Польща?».

А можна протостувати (не плутати з тестуванням!) двадцятиріччя першого для вихованця української футбольної школи тренерського трофея в «несоціалістичній» країні — Кубка Греції-1992 з пірейським «Олімпіакосом». Враховуючи не удаваний, а природний фанатизм тамтешніх олігархів, глядачів та мас-медіа, ту перемогу вважаю знаковою. З одного боку, Блохін довів, що зручні посилання на розбіжність ментальностей «за бугром» — не більше, ніж чийсь засіб сховатися за дефіцит професіоналізму.

З іншого, продемонстрував твердість погляду на архітектуру умовно взятої команди. Інакше опісля не кликали б його до ПАОКу, «Іонікоса», АЕКу. Свою версію перевіряв ще 19 років тому, розпитавши Михайла Михайлова, котрий щойно зняв рукавички й светр афінського «Аполлона».

Особисте життя ОВБ також оминаю в контексті — тут вистачає світських журналів і телепрограм. Натомість ми вигадали ще одну команду ювіляра. Це 11 відомих у світі та навколишніх краях постатей, також народжених 1952 року. Крізь синонімічність чи принципові протилежності з ними побачимо віхи блохініани.

Владислав Третяк — знаменитий хокейний воротар ЦСКА (Москва) та радянської збірної, нині — президент ФХР. Спільне: регулярно й успішно діяли ПРОТИ суперників з найсильніших ліг сучасності, однак, провівши за доперебудовних часів СРСР всю гравецьку кар’єру в одному клубі, так і не перетнули «залізну завісу», аби зіграти у такій лізі. Відмінне: Блохін не підходив для правильного портрету епохи з Леніним на ордені та на дипломі Військово-політичної академії, як у історії Владислава.

Жан-Поль Готьє — славетний модельєр. Спільне: намагання долати стереотипи. На фінальний раунд ЧС-2006 Блохін-тренер пообіцяв потрапити з першого місця, що всі сприйняли як зухвалість посеред групи з Данією, Туреччиною та Грецією.

Парижанин робить у своєму мистецтві ставку на епатаж і провокацію. Відмінне: Блохін вчепився на мундіалі за нульовий варіант із Швейцарією, що дало підстави критикам применшити досягнення. Готьє знайшов наперед виграшну лінію — вдягати Мадонну, Мериліна Менсона, акторів «П’ятого елементу». Це кіно отримало «Сезар» у розділі «Найліпше оформлення». Тут уже не присікаєшся!

Чак Болдуїн — священнослужитель, політик, екс-кандидат у президенти США від Конституційної партії. Спільне: вміння повести паству то пак середньостатистичних гравців — у потрібному напрямку. Відмінне: двічі побувавши нардепом, наш герой не мав настільки високих кар’єрних амбіцій, аби спортивну зірку бачили лідером цілої фракції. «НЕ ТАК» — у тому опозиційному блоці йшов за № 10, згідно зі списком. Але повернутися 2006 року до ВР не зумів — блок набрав лише один відсоток голосів виборців.

Дар’я Донцова — популярна письменниця, працює в жанрі іронічного детективу. Спільне: футбол Блохіна, як і романи згаданої авторки, приваблював у режимі реального часу шанувальників будь-якого віку.

Відмінне: друкувався завжди під справжнім ім’ям, на відміну від москвички Агриппіни Донцової-Васильєвої. Й устиг, між іншим, три з чотирьох книжок випустити без відриву від справ гравецьких. Кращим футболістом визнавався в УРСР сім разів поспіль і 9 — загалом (серія Донцової — п’ять титулів «Письменник року», за підрахунками Всеросійського центру вивчення громадської думки).

Теофіло Стівенсон — триразовий олімпійський чемпіон з боксу. Спільне: здатність одним-двома ударами визначити результат, але й складність — публіка не бажала бачити нічого, крім нокаутів тут і тепер. Відмінне: Блохін зазнавав аперкотів від преси, інколи занурюючись у безодню «поганого хлопця» (приклад — відгомін ЧС-1982).

Сергій Шоргін — професор, заступник директора Інституту проблем інформатики РАН, уродженець Кіровограда. Спільне: обидва — учасники гри «Що? Де? Коли?». В їхніх командах неодмінно були представниці прекрасної статі. Науковець входив до шістки, очолюваної кримчанкою Євгенією Каніщевою. Футбольний коуч ділив інтелектуальне поле, зокрема, з дворазовою олімпійською медалісткою зі стрільби з лука Оленою Садовничою, й де капітаном є голова Комісії атлетів НОК України Олександр Крикун.

Відмінне: коники досліджень Сергія Яковича — концепція вірогідностей та страхова математика — мають більше теоретичний відгук, а в Олега Володимировича превалює практична кібернетика без авантюр. А саме — запасні аеродроми має й у тактиці дій підопічних, й у виборі місць власної роботи за контрактом.

Карен Шахназаров — кінорежисер, гендиректор концерну «Мосфільм». Спільне: вміння за півтори години створити притчу. Такою для митця стала стрічка «День місяця у повні», для форварда — вечір 9 вересня 1975-го, коли, пошивши в дурні й бувалого в бувальцях Франца Беккенбауера, й новачка «Баварії» Карла-Хайнца Румменігге, 11-й номер киян практично визначив двоматчеву долю Суперкубка УЄФА, не виїжджаючи з Мюнхена. Досі ніхто не може збагнути ні суті запропонованого Кареном калейдоскопа віртуальних історій, ні секрету німецького рейду Олега до воріт Зеппа Майєра.

Відмінне: у Шахназарова зіграв Малкольм Макдауелл і запрошувався Марчелло Мастрояні, тоді як іноземні мега-зірки на полі — не профіль Блохіна, за винятком хіба що Ектора Бракамонте. Але й той не гарантував киянину трофеїв для ФК «Москва» п’ятирічної давнини.

Майкл Бехе — сучасний американський біохімік. Спільне: згідно з сформульованим пенсільванським вченим поняттям «нескорочуваної складності», відсутність бодай однієї взаємодіючої частини здатна перевести всю систему до стану повної непрацездатності, а чого варта наша національна збірна в ситуації безвладдя на командорському містку, виявили поєдинки з Молдовою та Чорногорією. Відмінне: містер Бехе прагнув розібратися щодо меж глобальної теорії Чарльза Дарвіна, а масштаб селекції Блохіна в збірній — ті кандидати, які дістаються на уламках легіонерського ліміту ФФУ.

Рюїчи Сакамото — японський композитор і музикант, написав і виконав з оркестром мелодію церемонії відкриття Барселонської Олімпіади-1992. Спільне: 1987 року азіатський метр прогресивного року створив саундтрек до «Останнього імператора» (один з 9 «Оскарів» того фільму Бертольда Бертолуччі здобуто «за музику» в співавторстві Рюїчі з Девідом Бірном та Кон Су), і того ж сезону в колекцію Блохіна-гравця потрапив «останній царський експонат» — Кубок СРСР.

Відмінне: зрештою Блохін був людиною-оркестром ще в підлітковій команді «Динамо» — пам’ятаю слалом учня дитячого тренера Олександра Леонідова в матчі міської першості 15-річних проти однолітків з «Більшовика».

Джеральд Хассел — топ-банкір. Спільне: американський економіст погоджувався на будь-які реорганізації та зміни посад, аби зберегти традиції правічного The Bank of New York; український тренер узяв тягар на кшталт антикризового менеджера, аби врятувати репутацію, вистраждану кількома генераціями київського «Динамо».

Відмінне: кроки Джеральда отримали схвальну пресу, а стосовно відставки Олега зі збірної вирують пристрасті громадськості. Хоча й там, і тут треба знати фінансові інтереси на переправі.

Микола Гнатюк — народний артист України, переможець Дрезденського, Сопотського та інших фестивалів. Спільне: пісня «Птаха щастя завтрашнього дня!». Стиль пасує обом, і цим усе сказано. Відмінне: Якщо Микола Васильович пробивався крізь московські заслони у складах ВІА «Дружба», «Кросворд» та ін., то Олег Володимирович ішов до визнання, маючи довкруж багатьох майстрів динамівського «ансамблю» — Віктора Колотова, Євгена Рудакова, Володимира Мунтяна, Михайла Фоменка, Володимира Трошкіна…

До речі, зовсім не переконаний, що дві персонально присвячені Олегові пісні різних років слугують мірилом популярності. Хоча одна з них була приречена на успіх ще й завдяки чудовій грузинській вокалістці Тамріко Гвердцітелі. Зрештою, Блохін і собі наділений творчими навичками. Його роман з футболом триває!

«Український футбол»

Невероятно, но факт:
Читайте также:
 
Материалы по теме:
Другие новости:
 
Комментарии
Еще никто не комментировал.
Добавить
Имя
Комментарий
- введите код с картинки (с учётом регистра)
 
Спорт. Реклама
Книга о Суркисе
Последние новости спорта
14:34 Определены победители 24 общенациональной программы «Человек года-2019» Просмотров: 13351335 Комментариев: 1 1
14:30 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Региональный лидер года» Просмотров: 10441044 Комментариев: 0 0
13:30 Чествование лауреатов 24-й программы «ЧЕЛОВЕК ГОДА-2019» Просмотров: 12741274 Комментариев: 0 0
16:51 ЛАУРЕАТ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Промышленник года» Просмотров: 16251625 Комментариев: 0 0
17:01 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «ЖИЛОЙ КОМПЛЕКС ГОДА» Просмотров: 18351835 Комментариев: 0 0
19:17 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Мэр года» (больших городов) Просмотров: 19211921 Комментариев: 0 0
17:35 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Мэр года» (малых городов) Просмотров: 18111811 Комментариев: 0 0
15:08 ЛАУРЕАТЫ ОБЩЕНАЦИОНАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «ЧЕЛОВЕК ГОДА– 2019» в номинации «Журналист года» Просмотров: 19101910 Комментариев: 0 0
18:52 Определены обладатели международных и специальных премий 24-й общенациональной программы «Человек года – 2019» Просмотров: 36033603 Комментариев: 1 1
18:41 Определены лауреаты 24-й общенациональной программы «Человек года – 2019» Просмотров: 22492249 Комментариев: 0 0
Социальные сети
Наши партнеры

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Наши друзья
Прессинг
Динамо Киев от Шурика